Ikona wyszukiwania

Legenda Michelin zmienia menu

News Icon 18.09.2014

Legenda świata kulinarnego przeprowadziła rewolucję w swojej restauracji. Mniej mięsa, za to wszystko lepszej jakości.

Francja znana jest z dobrej kuchni, a w tej znajdziemy dużo mięsa czy też "przysmaków" w rodzaju foie gras - pasztetu robionego ze stłuszczonych wątrób gęsi i kaczek.

Jednak nawet tutaj nadszedł czas na zmiany, a stało się to za sprawą legendy kulinarnego świata, Alaina Ducasse - kucharza, który otrzymał najwięcej gwiazdek Michelin.

Trzygwiazdkowa restauracja, którą prowadzi w Paryżu, przeszła właśnie rewolucję w swoim menu. Oprócz tego, że większość produktów będzie pochodziła z rolnictwa ekologicznego, znacząco zredukowano również liczbę podawanych potraw mięsnych – wyeliminowano je praktycznie całkowicie, zostawiając jedynie te z dodatkiem ryb i tzw. owoców morza.

Ducasse tłumaczy swoją decyzję względami ekologicznymi: "Zasoby, z których możemy korzystać, są ograniczone, dlatego musimy jeść bardziej etycznie, bardziej sprawiedliwie".

Nowe potrawy będą składać się głównie ze zbóż i warzyw, z dodatkiem ryb, za to prezentowane będą w wyjątkowy sposób. Mamy nadzieję, że po Paryżu pojawią się w wielu innych miejscach na świecie, których właścicielem jest Ducasse - w Tokio, Londynie czy Nowym Jorku.

Jest to o tyle ważne, że największy potencjał w ograniczaniu cierpienia zwierząt, a także oszczędzaniu zasobów naturalnych mają właśnie osoby, które zmniejszają ilość jedzonego mięsa. Tę informację podajemy bardziej jako ciekawostkę, ze względu na wciąż niebotyczne ceny posiłków w restauracjach Ducasse'a, jednak potwierdza to pozytywny trend w podejściu do kwestii konsumpcji i daje przykład innym restauratorom.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).