Ikona wyszukiwania

Jak działa chów przemysłowy

News Icon 06.05.2014

Większość ludzi woli nie myśli o tym, skąd pochodzi ich jedzenie. Prawda jest okrutna, dlatego lepiej jest nie wiedzieć i nie zastanawiać się na tym za bardzo. Jednak nasze nawyki żywieniowe mają wpływ na świat, w którym żyjemy.

Przemysłowy chów zwierząt, który w największej części zaspokaja apetyty na mięso, mleko i jajka, jednocześnie ma istotny wpływ na nasze zdrowie, środowisko oraz sytuację społeczną, szczególnie na terenach krajów rozwijających się. A przede wszystkim powoduje rocznie cierpienie i śmierć miliardów zwierząt.

Jak mówi ASPCA, film ten pokazuje przerażającą historię tego, jak nowoczesne rolnictwo przemysłowe postępuje wbrew zdrowemu rozsądkowi i  jak przemysł idzie w ślad za nim poprzez naciski na polityków w sprawie przepisów umożliwiających ukrywanie tego, jak traktowane są zwierzęta.

W odróżnieniu od wielu filmów w tym nie zobaczymy rozlewania krwi i maltretowania zwierząt, jednak w bardzo prosty sposób będziemy w stanie zrozumieć, jak chów przemysłowy zmienia traktowanie zwierząt. Eliminuje „marnotrawstwo” przestrzeni, używa ogromnych ilości antybiotyków jako leku na wszystko (często są one stosowane rutynowo, czyli stale dodawane do paszy, aby zapobiegać chorobom), wierzy, że większe jest lepsze i pozbywa się „niepotrzebnych” elementów. Dodatkowo w USA, na terenie których działa organizacja, w kolejnych stanach wielki agroprzemysł próbuje przeforsować ustawy, które sprawiłyby, że robienie i publikacja zdjęć pokazujących warunki chowu byłyby nielegalne.

Na podstawie: One Green Panet

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).