Ikona wyszukiwania

Króliki

Życie w klatceMoże Was to zaskoczyć, ale zwierzęciem zamykanym w klatkach na terenie Unii Europejskiej w największej ilości są... króliki. Co roku to około 180 milionów zwierząt: 120 milionów z gospodarstw komercyjnych i 60 milionów z gospodarstw przydomowych. Większość z nich jest hodowana w Hiszpanii, Francji i we Włoszech. Około 94% królików hodowanych komercyjnie w UE jest trzymanych w klatkach (według danych Komisji Europejskiej z 2016 r.).

Klatki, w których się je trzyma są jednymi z najgorszych – zrobione z metalowej siatki, bez żadnych dodatkowych elementów. Króliki nie mogą w nich skakać, poruszać się swobodnie, kopać albo schować się w ustronnym miejscu.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).