Ikona wyszukiwania

Musimy zamknąć tę rzeźnię

News Section Icon Opublikowane 16.12.2013

Życie zwierząt z całego świata kończy się w rzeźni Karantina w Bejrucie. Żywe owce i krowy są wywożone z krajów Unii Europejskiej, takich jak Francja, Czechy i Hiszpania (gdzie obejmuje je ochrona prawna), a kończy tutaj. Nasza jednostka śledcza sprawdziła, jakie warunki panują w tej rzeźni. To, co znaleźli było niewyobrażalne.

Nasi śledczy wciąż próbują pogodzić się z tym, co widzieli. Poniżej możecie przeczytać relację jednego z członków jednostki. Ostrzegamy jednak, że to, co przeczytacie, a później być może obejrzycie, nie będzie przyjemne.

"Ta rzeźnia to chaos. Wszystko pokryte jest warstwą krwi, odchodami i częściami ciała. Powierzchnia ubojowa pełna jest ludzi, żywych zwierząt i martwych ciał. Dźwięki i zapachy są przytłaczające.

Mężczyźni łapią bezbronne owce za wełnę lub tylną nogę. Zwierzęta padają na kolana i ciągnięte są, jedno po drugim, do linii ubojowej. Krowy ciągnie się za liny przywiązane do ich szyj. Gdy próbują wyswobodzić się z więzów, pracownicy krzyczą i biją je brutalnie metalowymi prętami. Zwierzęta są przerażone, w rozpaczliwych próbach ucieczki ślizgają się, potykają i upadają, uderzając głowami o betonową podłogę.

Grupy owiec zmusza się, aby przechodziły po trupach innych zwierząt i przeskakiwały przez rynny pełne krwi. Rozpaczliwie próbują uciec od widoku martwych ciał, których zarzynanie właśnie widziały. Krowy pozostają przez długi czas zawieszone za jedną nogę, w pełnej świadomości, ich głowy dotykają kałuż krwi. Oglądają zabijane wokół pozostałe zwierzęta. Zastanawiam się, czy zdają sobie sprawę, że wkrótce będzie ich kolej".

Ostrzeżenie: Film przedstawia sceny przemocy wobec zwierząt. Przed obejrzeniem będziesz musiał/a potwierdzić, że masz ukończone 18 lat.

Prosiliśmy Was o podpisywanie naszej petycji. Wspólnymi siłami udało się doprowadzić do zamknięcia tej rzeźni, przynajmniej do czasu poprawy warunków i dostosowania się do odpowiednich wymogów. Dziękujemy!

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).