Ikona wyszukiwania

Polska firma nagrodzona przez CIWF

News Section Icon Opublikowane 31.10.2013

SPA Food jest pierwszą polską firmą, której przyznana została Good Chicken Award, nagroda uznawana za szczególne osiągnięcie w sektorze gastronomicznym.

SPA Food jest wiodącym polskim producentem wyrobów z kurcząt. Firma wykazała się pozycją lidera w zakresie dobrostanu zwierząt poprzez zobowiązanie się do używania w swojej ofercie wyłącznie zwierząt hodowanych z poszanowaniem dobrostanu, szczególnie godne pochwały osiągnięcie w sektorze gastronomii. SPA Food jest pierwszą polską firmą, która otrzymała Good Chicken Award w docenieniu zasług za podnoszenie standardów dobrostanu brojlerów, a przez to czyniąc produkty z hodowli o wysokich standardach szerzej dostępne w całej Europie.

W 2013 roku CIWF położyło ogromny nacisk na europejskie kraje z nowo otwartymi biurami - Polskę i Włochy, a zespół zajmujący się współpracą z biznesem (Food Business) postanowił poszerzyć swój dotychczasowy program, koncentrując się na czołowych europejskich firmach. Powodzenie tej pracy było widoczne na ceremonii przyznawania nagród, na której wiele europejskich firm obecnych na globalnym rynku i wielokrotnie nagradzanych za swoje osiągnięcia, po raz pierwszy zostało docenionych za zaangażowanie na rzecz poprawy norm dobrostanu we wszystkich sektorach przemysłu spożywczego - usługach gastronomicznych, produkcji i sprzedaży detalicznej.

W ciągu roku CIWF nagradza także mniejsze przedsiębiorstwa i jednostki sektora publicznego ze względu na rolę, jaką odgrywają w produkcji żywności pochodzącej z hodowli o wyższym dobrostanie. Jednak ceremonia wręczenia nagród była okazją do skupienia się na największych graczach w branży spożywczej. Są to firmy, które mogą mieć największy wpływ na dobrostan zwierząt gospodarskich dzięki liczbie konsumentów i skali działalności. Chociaż poprawienie warunków hodowli może im zająć więcej czasu, skala pozytywnych zmian jest ogromna i skorzystają z niej miliony zwierząt. 

Łącznie na tegorocznej ceremonii rozdano 28 nagród. Zostały one przyznane w pięciu różnych kategoriach: Good Egg Award, Good Chicken Award, Good Dairy Award, Good Pig Award and the Retailer Awards.

Ponad 337 milionów zwierząt gospodarskich każdego roku odnosi bezpośrednie korzyści w wyniku polityki prowadzonej przez laureatów Good Farm Animal Welfare Award.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).