Ikona wyszukiwania

W mediach

Press Release Section Icon 30.05.2017

„Jestem matką, współczuję”

O tym, w jakich warunkach przetrzymywane są zwierzęta hodowane przemysłowo, przeciętny Kowalski wie niewiele – jego wiedza kończy się zazwyczaj na tym, co wyczyta z opakowania szynki czy kiełbasy. Tymczasem, jak donosi CIWF Polska, wciąż mamy…

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 30.05.2017

„Jestem matką, współczuję”… A ty?

Z okazji Dnia Matki 26 maja wiele osób zaangażowało się w kampanię „Jestem matką, współczuję”, która ma zwrócić uwagę na drastyczny sposób traktowania świń – matek.

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 30.05.2017

Te zwierzęta są skazywane na okrutne cierpienia

W polskich hodowlach świń maciory skazuje się na okrutne cierpienia. Zamyka się je w małych, wąskich kojcach, gdzie nie mogą zrobić nawet kroku. Są odseparowane od nowo narodzonych dzieci. Przycina się im zęby i ogony. Fundacja CIWF Polska…

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 30.05.2017

Jesz mięso? Zobacz, jak...

Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze stawaniem i przewlekły stres. Prawie milion świń zamyka się każdego roku w tzw. kojcach porodowych – w wąskich metalowych klatkach. Są tak ciasne, że zwierzęta nie są w stanie wykonać w nich nawet…

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 25.10.2016

Bite, głodzone, w ścisku, mrozie i upale

Codziennie po europejskich drogach w tragicznych warunkach przewożone są setki zwierząt, z których wiele umiera, nim dojedzie do celu podróży.

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 16.10.2016

Piekło transportu

Miliony młodych cieląt i jagniąt są skazane na cierpienie podczas wielogodzinnych podróży. (http://www.tvn24.pl)

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 12.10.2016

Ofiary przemysłu mleczarskiego

Miliony cieląt i jagniąt cierpią podczas wielogodzinnego transportu.

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 29.08.2016

W obronie zwierząt

Obrońcy praw zwierząt apelują, aby zakazać transportu żywych zwierząt na długich trasach. Większość przewoźników nie dba o warunki transportu.

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 28.08.2016

Zwierzę to nie towar – poniedziałek 29.08.2016

29 sierpnia 2016 (poniedziałek) odbędzie się pierwszy w historii dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – akcja odbędzie się pod hasłem “Zwierzę to nie towar”.

Czytaj więcej
Press Release Section Icon 26.08.2016

Zwierzę to nie towar

28 organizacji z całego świata, z Londynu po Paryż, z Tel Aviv po Sydney, dokładnie w tym jedynym dniu zorganizują marsze, happeningi i przemowy publiczne.

Czytaj więcej
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).