Search icon

W mediach

„Jestem matką, współczuję”

O tym, w jakich warunkach przetrzymywane są zwierzęta hodowane przemysłowo, przeciętny Kowalski wie niewiele – jego wiedza kończy się zazwyczaj na tym, co wyczyta z opakowania szynki czy kiełbasy. Tymczasem, jak donosi CIWF Polska, wciąż mamy…

Czytaj więcej

„Jestem matką, współczuję”… A ty?

Z okazji Dnia Matki 26 maja wiele osób zaangażowało się w kampanię „Jestem matką, współczuję”, która ma zwrócić uwagę na drastyczny sposób traktowania świń – matek.

Czytaj więcej

Te zwierzęta są skazywane na okrutne cierpienia

W polskich hodowlach świń maciory skazuje się na okrutne cierpienia. Zamyka się je w małych, wąskich kojcach, gdzie nie mogą zrobić nawet kroku. Są odseparowane od nowo narodzonych dzieci. Przycina się im zęby i ogony. Fundacja CIWF Polska…

Czytaj więcej

Jesz mięso? Zobacz, jak...

Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze stawaniem i przewlekły stres. Prawie milion świń zamyka się każdego roku w tzw. kojcach porodowych – w wąskich metalowych klatkach. Są tak ciasne, że zwierzęta nie są w stanie wykonać w nich nawet…

Czytaj więcej

Bite, głodzone, w ścisku, mrozie i upale

Codziennie po europejskich drogach w tragicznych warunkach przewożone są setki zwierząt, z których wiele umiera, nim dojedzie do celu podróży.

Czytaj więcej

Piekło transportu

Miliony młodych cieląt i jagniąt są skazane na cierpienie podczas wielogodzinnych podróży. (http://www.tvn24.pl)

Czytaj więcej

Ofiary przemysłu mleczarskiego

Miliony cieląt i jagniąt cierpią podczas wielogodzinnego transportu.

Czytaj więcej

W obronie zwierząt

Obrońcy praw zwierząt apelują, aby zakazać transportu żywych zwierząt na długich trasach. Większość przewoźników nie dba o warunki transportu.

Czytaj więcej

Zwierzę to nie towar – poniedziałek 29.08.2016

29 sierpnia 2016 (poniedziałek) odbędzie się pierwszy w historii dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – akcja odbędzie się pod hasłem “Zwierzę to nie towar”.

Czytaj więcej

Zwierzę to nie towar

28 organizacji z całego świata, z Londynu po Paryż, z Tel Aviv po Sydney, dokładnie w tym jedynym dniu zorganizują marsze, happeningi i przemowy publiczne.

Czytaj więcej