Ikona wyszukiwania

Kampanie

Milion podpisów pod inicjatywą!

Czytaj więcej

Milion, MILION, MILION!!!

Dzisiaj, 30 maja, Europejska Inicjatywa Obywatelska „Koniec Epoki Klatkowej” osiągnęła 1 milion podpisów obywateli Unii Europejskiej – to największy polityczny projekt dotyczący zwierząt hodowlanych w historii Europy. Jak wiecie, inicjatywa której jesteśmy pomysłodawcą ma na celu wprowadzić całkowity zakaz stosowania klatek w hodowli zwierząt.

Dołączyło do nas ponad 170 organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt i ochroną środowiska w całej UE. Organizacje od września zeszłego roku zbierają podpisy pod Inicjatywą, której celem jest zaprzestanie stosowania klatek w hodowli zwierząt na całym kontynencie. Dziś Inicjatywa osiągnęła wymaganą liczbę miliona podpisów, ale podpisów jeszcze niezweryfikowanych, dlatego zbieranie nadal będzie kontynuowane, aby osiągnąć bezpieczne (i sugerowane przez Komisję Europejską) 1 250 000 podpisów. Inaczej inicjatywa może nie spełnić formalnego wymogu i nie zakończy się sukcesem. Dlatego absolutnie nie zwalniamy tępa, wręcz przeciwnie – będziemy działać ze zdwojoną siłą! Do końca projektu zostały już tylko 3 miesiące i to musi się udać.

Action Icon
Koniec Epoki Klatkowej jest bliski

Podpisz lub udostępnij inicjatywę przeciwko klatkom w hodowli, bądź częścią historii!

CHCĘ PODPISAĆ INICJATYWĘ
2. Koniec Epoki Klatkowej jest bliski

Małgorzata Szadkowska, prezeska Compassion Polska: „Milion podpisów to ogromny krok, ale to jeszcze nie koniec. Zbudowaliśmy największą koalicję na rzecz zwierząt gospodarskich w historii i jesteśmy niezwykle dumni z tego wspólnego wysiłku. Jednak walka o uwolnienie zwierząt hodowlanych z klatek jeszcze się nie skończyła. Musimy zbierać podpisy, aby upewnić się, że Parlament Europejski zrozumie jak ważna jest ta sprawa dla obywateli UE”.

Organizacje europejskie na zbieranie podpisów obywateli UE pod Inicjatywą mają czas do 11 września. Następnie podpisy trafią do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Inicjatywę można podpisywać online oraz w wersji papierowej. Inicjatywa może w znaczący sposób zmienić cały system produkcji żywności i sektor hodowlany, mając największy wpływ na życie zwierząt w historii Europy.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).