Ikona wyszukiwania

Aktualności

News Section Icon Opublikowane 31.10.2023

Cierpienie polskich ryb - nasze nowe śledztwo

Nasze nowe śledztwo ujawnia przerażające okrucieństwo wobec ryb na fermach pstrągów w Polsce: stłoczone w jałowych zbiornikach, w brudnej wodzie, zmiażdżone jedna na drugiej w beczkach bez wody, a nawet patroszone za życia.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 24.10.2023

Wybory 2023: Odpieramy zarzuty

Kwestia traktowania zwierząt stała się elementem powyborczej gry w TVP. Nasze postulaty o lepsze traktowanie zwierząt zostały przedstawione w negatywnym świetle, wręcz opisane jako próba zamachu na polskie rolnictwo. Odpieramy te zarzuty.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 19.10.2023

Kroki prawne w związku z wolą obywateli UE

Komitet Obywatelski przygotowuje się do podjęcia kroków prawnych w związku z bezczynnością Komisji w sprawie wycofania hodowli klatkowej w UE. Największy europejski sondaż, Eurobarometr, potwierdza, że ma ono ogromne poparcie społeczne.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 13.10.2023

Nasz raport: Analiza głosowań europosłów

Przeczytaj o nowej analizie głosowań posłów i posłanek Parlamentu Europejskiego w kwestiach dotyczących dobrostanu zwierząt hodowlanych.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 13.10.2023

Światowy Dzień Bez Klatek i protest w Brukseli

W tym roku Światowy Dzień Bez Klatek wypada w kluczowym momencie dla przyszłości zwierząt w hodowli przemysłowej. W środę pokazaliśmy Komisji Europejskiej, że nie odpuścimy dopóki koniec klatek nie stanie się rzeczywistością.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 06.10.2023

Międzynarodowy Dzień Ośmiornic

Organizacje pozarządowe i eksperci z całego świata łączą siły i wspólnie wzywają Wyspy Kanaryjskie do odrzucenia planów hodowli ośmiornic.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 02.10.2023

Philip Lymbery w Dniu Zwierząt Hodowlanych

Zapraszamy do lektury tekstu Philipa Lymbery, prezesa międzynarodowego Compassion in World Farming: Co na temat świata przyrody uświadomił mi niespodziewany kontakt za krowami.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 02.10.2023

Wybory 2023: Porównaj kandydatów

Razem z innymi wiodącymi organizacjami działającymi na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych w Polsce oraz milionami Polek i Polaków domagamy się podjęcia przez startujące w wyborach partie często ignorowanego tematu zwierząt.

Czytaj więcej
  • 1
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).