Ikona wyszukiwania

Google dla ministra Kowalczyka. Nasza nowa kampania.

News Section Icon Opublikowane 25.03.2022

KEKKAMP MAN KURY

Kontrowersyjne wypowiedzi ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, w których negował on cierpienie zwierząt w klatkach i proponował, by rozmawiać bezpośrednio z kurami, domagały się naszej reakcji. Chcemy, by minister poparł Koniec Epoki Klatkowej, a do podpisania listu w tej sprawie wzywamy na billboardach i nośnikach reklamowych w największych miastach Polski (Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu).

KEKKAMP CIELAKI Kopia
KEKKAMP SWINIA Kopia

Dlaczego piszemy do ministra?

To fakt, którego przypominania nigdy za wiele: w Polsce ponad 42 miliony zwierząt hodowlanych spędza całe swoje życie lub jego znaczną część w ciasnych klatkach. To dla oszczędzenia im cierpienia i polepszenia ich losu zainicjowaliśmy w 2018 r. Europejską Inicjatywę Obywatelską „End the Cage Age – Koniec Epoki Klatkowej”. Komisja Europejska po długim i żmudnym procesie przychyliła się do zaproponowanego pomysłu zmiany europejskiego prawa. Zaproponowane przepisy, które mają się pojawić najpóźniej w 2023 roku, będą potrzebowały zyskać poparcie krajów członkowskich

KEKKAMP1117
KEKKAMP20220322 152915

Kontrowersyjne wypowiedzi ministra rolnictwa, w których próbował on negować fakt cierpienia zwierząt w klatkach i otwarcie mówił, że nie poprze zmian proponowanych przez Komisję Europejską, sprawiły, że na początku lutego razem z wybitnymi polskimi naukowcami i naukowczyniami skierowaliśmy do ministra otwarty list w tej sprawie. Minister na list nie odpowiedział. W związku z tym na billboardach i plakatach rozmieszczonych na autobusach, przystankach oraz w metrze, a także na łamach najważniejszych polskich tygodników,  wzywamy teraz do podpisywania petycji skierowanej bezpośrednio do ministra Kowalczyka.

KEKKAMPDSC05258
KEKKAMPDSC05284

Nasza kampania

Zdjęcia uwięzionych w klatkach cieląt, kur i świń, połączone z proponowanymi hasłami do wyszukania w przeglądarce przypominają, że ten system hodowli jest dla zwierząt niewolą, okrucieństwem i źródłem wielkiego cierpienia. Wszystkie zdjęcia pochodzą z ferm z Polski i zostały wykonane podczas śledztw przeprowadzonych przez naszą fundację.

W petycji, którą podpisać można na stronie KoniecEpokiKlatkowej.pl, minister wzywany jest do „zdecydowanego poparcia zobowiązania Komisji Europejskiej do wycofania wszystkich klatek w hodowli zwierząt w całej UE”.

Kampania została zaplanowana i zamówiona jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie.

KEKKAMPIMG 20220314
KEKKAMP20220225 082910
KEKKAMPDSCF0235
KEKKAMP1223 (1)
KEKKAMP20220311 125412
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).