Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?

16 września 2018

_MG_0103.jpg

13 września w Warszawie odbyła się manifestacja, która jest odpowiedzią na wycofywanie się rządu z projektowanej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Braliśmy w niej udział jako organizacja wspierająca.

PiS wycofał się z najistotniejszych zapisów projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, m.in. z zakazu hodowli zwierząt na futro, uboju rytualnego, trzymania psów na łańcuchach, pseudohodowli, czy występów zwierząt w cyrkach. Zwierzęta same nie mogą protestować ani walczyć o swoje prawa, dlatego organizacje takie jak Viva!, OTOZ Animals, Fundacja Alberta Schweitzera, Otwarte Klatki oraz Fundacja Mondo Cane, wraz z tysiącami osób z wielkim sercem dla zwierząt, zabrały głos w ich imieniu.

_MG_0198.jpg

Do Warszawy przyjeżdżali już od rana aktywiści, ale także rolnicy, pojawiły się również osoby znane, politycy, oraz wszyscy Ci, którym nie jest obojętny los zwierząt i którzy nie zgadzają się na trzymanie ich całe życie na łańcuchach, na dręczenie ich w cyrkach, na okrucieństwo związane z życiem na fermie przemysłowej, na koszmar uboju bez ogłuszania. Szacuje się, że w demonstracji wzięło udział około 5 tysięcy osób. Wszystkim ogromnie dziękujemy za obecność i wsparcie!

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.


Share this page