Ikona wyszukiwania

Podsumowanie tygodnia z Philipem Lymberym

News Section Icon Opublikowane 22.05.2015

Przy okazji publikacji książki "Farmagedon" w języku polskim, zawitał do nas autor - Philip Lymbery, żeby opowiedzieć na żywo o tym, jaki jest rzeczywisty koszt produkcji taniego mięsa.

Swój pobyt rozpoczął od wizyty w cudownym gospodarstwie i jednocześnie siedzibie Międzynarodowej Koalicji na rzecz Ochrony Polskiej Wsi. Razem z Jadwigą Łopatą oraz sir Julianem Rose zastanawiał się nad tym, w jaki sposób można zachować i promować tradycyjne polskie rolnictwo. A przy okazji Philip zbierał materiały do swojej kolejnej książki.

Stryszow

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska pomogła zorganizować spotkanie w Krakowie, na którym Philip rozmawiał z lokalnymi rolnikami o tym, z jakimi problemami się borykają. Opowiedział też o "Farmagedonie" na otwartym spotkaniu, które odbyło się w Marchewka Bistro - nowym miejscu na mapie Krakowa, które promuje lokalne produkty i nimi karmi.

Dwa kolejne dni, spędzone w Warszawie, zapełnione były od rana do wieczora. Najpierw wybraliśmy się do studia Dzień Dobry TVN, w którym Philip opowiadał o swoich podróżach, o tym, jak produkcja taniego mięsa wpływa na środowisko i zdrowie i jak dokonywać lepszych, bardziej świadomych wyborów. Nagranie można obejrzeć tutaj.

Dzien Dobry Tvn

Wspólnie z Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa zaprosiliśmy naukowców, polityków i działaczy społecznych na konwersatorium na temat tego, czy możliwa jest zrównoważona intensyfikacja rolnictwa.

Konwersatorium

A wieczorem spotkanie w księgarnio-kawiarni Tarabuk.

Tarabuk

Cały piątek upłynął pod znakiem spotkań z dziennikarzami. Wkrótce wywiady z Philipem powinny ukazać się m.in. w Newsweeku i Wysokich Obcasach.

Radio

Do tej pory artykuły na temat książki "Farmagedon" ukazały się na portalach: Sukces pisany szminką, Kampanie społeczne, Active & eco, BioKurier, Enter the room, Interia.pl, Povoli, ekologia.pl.     

Rozmowa z Philipem w Dzień Dobry TVN wraz z reportażem (filmik na dole strony) dostępna jest tutaj.

Wywiadu z Philipem w Radiu Kraków można posłuchać tutaj.

 

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).