Ikona wyszukiwania

Podsumowanie 2015

2015 rok był dla nas bardzo intensywny - promowaliśmy książkę "Farmagedon", byliśmy na festiwalu Open'er, udzieliliśmy wielu wywiadów, opublikowaliśmy grę online i jednocześnie zabawkę - Your Farm, przygotowaliśmy..., a zresztą, zobaczcie sami.

1. KAMPANIE: Prowadzimy kilka kampanii, w tym roku skupiliśmy się na działaniach 3 dużych z nich: "Koniec epoki klatkowej", "Stop eksportowi żywych zwierząt" i kampanii wokół tematów poruszonych w książce "Farmagedon".

zakaz transportu.jpg


2. MEDIA: Pojawiliśmy się we wszystkich największych polskich mediach, zarówno w prasie, radiu, telewizji i w Internecie. Oglądaliście nas m.in. w TVN, czytaliście o nas w gazetach Polityka, Focus, Newsweek, Gazeta Wyborcza, Metro Warszawa, słuchaliście nas w Polskim Radiu i TOK Fm. Założyliśmy profesjonalne biuro prasowe: na naszej stronie internetowej powstał spory dział z wycinkami prasowymi (zakładka „CIWF w mediach”) oraz ze wszystkimi dotychczasowymi informacjami prasowymi („Informacje prasowe”).

Spotkało nas także miłe wyróżnienie i zdjęcie z naszej akcji w ramach kampanii "Stop eksportowi żywych zwierząt" zostało wybrane do oficjalnego ściennego kalendarza warszawskich organizacji non profit – zostaliśmy wybrani na dobry początek roku, czyli styczeń.

3. KSIĄŻKA: We współpracy z wydawnictwem Vivante przygotowaliśmy premierę książki, która odniosła sukces na całym świecie. Od połowy tego roku możecie kupić i czytać po polsku książkę „Farmagedon”. Zorganizowaliśmy działania promocyjne wokół książki, mówiliśmy o niej w telewizji i zorganizowaliśmy spotkania z autorem Philipem Lymberym w Warszawie i Krakowie.

Farmagedon

4. KONFERENCJE: Jako eksperci od chowu przemysłowego pojawialiśmy się na polskich i światowych konferencjach i spotkaniach dotyczących dobrostanu zwierząt, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Kijowie i Pradze. Razem z Fundacją na Rzecz Polskiego Rolnictwa zorganizowaliśmy konferencję na temat intensyfikacji rolnictwa, na której mieliśmy przyjemność gościć Przewodniczącego Komisji ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego oraz Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Senatu RP.

5. AKCJE W MIEŚCIE: Zorganizowaliśmy 3 duże akcje miejskie związane z kampaniami, które prowadzimy: „Uwolnij mnie!” i „Oddajemy klatki do muzeum” (kampania Koniec Epoki Klatkowej) oraz "Krowa w trasie" (Stop eksportowi żywych zwierząt). Podczas naszych akcji spotykaliśmy się z Wami i tłumaczyliśmy, jak wygląda chów przemysłowy w Polsce, staliśmy dzielnie ze stoiskiem nawet podczas deszczu i silnego wiatru!

Oddajemy klatki do muzeum

6. AKCJE W POLSCE: Ruszyliśmy w głąb kraju, żeby spotkać się z Wami. Przez całe 4 dni byliśmy obecni z naszym stoiskiem informacyjnym na jednym z największych festiwali w Polsce: Open'er, na którym odwiedziliście nas naprawdę licznie!

Opener

7. PETYCJE: Mobilizowaliśmy Was do walki w obronie zwierząt i rozpoczęliśmy nowe petycje w ramach naszych największych kampanii: Stop Eksportowi Żywych Zwierząt, Koniec Epoki Klatkowej i dotyczącej podłóg dla świń. Pierwsza petycja wraz ze wszystkimi Waszymi podpisami została przekazana do przedstawicieli Komisji Europejskiej w Brukseli; teraz czekamy na oficjalną odpowiedź; drugą szykujemy do oddania w połowie marca, a trzecia… została zamknięta i już jest naszym wspólnym sukcesem! Udało się, podłogi szczelinowe nie zostały uznany za „najlepszą dostępną technikę”, co dokładnie oznacza, że jeden z najgorszych systemów hodowania zwierząt nie może być nazywany i promowany przez hodowców jako najlepszy. Łącznie w Polsce zebraliśmy ponad 25 000 Waszych podpisów pod naszymi petycjami!

8. SOCIAL MEDIA: Jesteśmy obecni w social media, gdzie rozmawiamy z Wami także obrazem. W połowie roku ruszyliśmy z nowością: Instagramem, na którym jest Was już ponad 1000! Tym sposobem na koniec roku trafiliśmy do zestawienia 20 największych polskich Instagramów organizacji non profit! Mamy też oczywiście Facebooka, Twittera i konto na YouTube. A z okazji konferencji COP21 przygotowaliśmy dla Was 8 prostych i ważnych grafik, które umieściliśmy do ściągnięcia na naszej stronie w formacie PDF.

Instagram 2015

9. GRY ONLINE I ZABAWKA: Wiemy, że czasem standardowe metody zawodzą. Dlatego, żeby mówić o okrucieństwach chowu przemysłowego, stworzyliśmy… zabawkę i grę YOUR FARM. Taką dla dzieci, ale głównie dla rodziców. Nasza gra została doceniona i pisały o niej magazyny takie jak Gaga czy Kikimora. A przy okazji świąt wielkanocnych przygotowaliśmy dla Was krótki fotoprzewodnik online, jak samodzielnie zrobić koszyczek wielkanocny.

Your Farm - zabawka, która nie kłamie

10. WSPÓŁPRACA: Zwierzęta i odpowiedzialność za środowisko to najważniejsze dla nas kwestie. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z polskimi fundacjami: z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie oraz Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi. Także dzięki naszej inicjatywie i pod kierownictwem naszego polskiego konsultanta na Ukrainie rozpoczęła prace grupa robocza ds. dobrostanu zwierząt. Przygotowuje ona projekty zmian dostosowujących prawo ukraińskie do prawa unijnego.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).